kobieta

Ponadczasowe desenie sukienek

Wybierając ubrania, wiele osób kieruje się tym, co aktualnie jest modne. Obserwując blogerki modowe lub modelki na Instagramie można bardzo szybko zyskać pojęcie o tym, jakie fasony i wzory skradły w tym sezonie serce kobiet w kraju i na całym świecie. Jednak nie każda z nas orientuje się w świecie mody – niektóre preferują uniwersalną odzież, która będzie im się podobała tak samo za kilka lat, zamiast wzbudzać wstyd, gdy przestaje być trendy. Na szczęście zawsze mamy do wyboru wzory, które niezmiennie kojarzą się z szykiem, swobodą czy kobiecością, zależnie od tego, jaki efekt chcemy uzyskać w naszej stylizacji.

Jakie sukienki są bezpiecznym wyborem?

Przeglądając ofertę sklepów odzieżowych, zwracamy uwagę na odważne wzory zwierzęce lub motywy z łańcuchami. Chociaż czasem warto wybrać coś ciekawszego, czego do tej pory unikałyśmy, to tego typu desenie szybko ustępują innym, nowszym rozwiązaniom. W dodatku współgrają tylko z niektórymi typami urody i często okazuje się, że to, co na modelce wyglądało niesamowicie, na nas wzbudza raczej umiarkowane wrażenie. Jakie sukienki będą zatem odpowiednie dla wszystkich, niezależnie od tego, co dzieje się w świecie mody? Na pewno bezpiecznie jest odwoływać się do klasycznych, uwielbianych przez dekady wzorów.

sukinka

Kwiaty – zwiewność i elegancja

Najbardziej ponadczasowym i uniwersalnym wzorem są bez wątpienia kwiaty. Na ich podstawie można zaprojektować nieskończenie wiele kreacji – kwiaty mogą być duże lub drobne, zajmować całą powierzchnię ubrania lub tylko brzegi; mogą być nadrukowane lub haftowane. To właśnie różnorodność możliwości czyni je tak popularnymi. Sukienki w kwiaty bez trudu wydobędą piękno z każdej kobiety, wystarczy odpowiednio dobrać fason, wzór i kolorystykę do swojej unikalnej urody.

Krata, groszki i gładkie ubrania

Innymi powtarzalnymi w modzie wzorami są te nawiązujące do prostych geometrycznych kształtów, takich jak kratka, kropki, paski czy trójkąty. Również można z ich pomocą uzyskać bardzo różne efekty i łatwo na pierwszy rzut oka ocenić, czy będą nam pasować. Inną opcją są sukienki bez żadnych deseni – jednokolorowe, za to wyróżniające się ozdobnym krojem czy aplikacjami.