zdrowe-paznokcie

Alternatywne sposoby na zdrowe paznokcie

Przychodzi kiedyś czas, kiedy musimy zadbać o swoje paznokcie. Możemy wybrać się do drogerii i zaopatrzyć się w specjalne odżywki, które pomogą nam w przywróceniu dobrej kondycji naszych paznokci. Ceny wartościowych odżywek zaczynają się już od kilkunastu złotych. Jednak alternatywnym sposobem na piękne paznokcie mogą być wszelkiego rodzaju domowe sposoby.

Lubisz gotować i spędzasz czasami po kilka godzin dziennie w kuchni? Zapewne nawet nie jesteś świadoma tego, że regularnie wykorzystujesz składniki, które doskonale mogą zastąpić drogie odżywki sklepowe. Zaoszczędzisz, dzięki temu nie tylko pieniądze, ale także czas, bo zamiast chodzić po sklepach i zastanawiać się, które pudełko wybrać będziesz mogła poeksperymentować w domu przy okazji np. oglądając swój ulubiony program w telewizji. Sposobów na domowe odżywki do paznokci jest naprawdę wiele. Oto kilka z nich:

Odżywka do paznokci z oliwy z oliwek i cytryny

Potrzebne składniki to: kilka łyżek oliwy z oliwek, połówka cytryny.

Sposób przygotowania tej odżywki jest bardzo prosty. Wystarczy wycisnąć sok z połowy cytryny i wymieszać go z oliwą z oliwek. Następnie całość należy odstawić na 5 minut. Nie pozostaje nic innego jak tylko włożyć paznokcie do mieszanki również na około 5 minut. Po wyciągnięciu trzeba osuszyć je ręcznikiem papierowym i po 3 minutach przemyć dłonie letnią wodą, jednak co ważne bez używania mydła, gdyż ma ono właściwości wysuszające skórę i paznokcie. Pozostałą część mieszanki można wetrzeć w ręce. Jak widać zatem czas przygotowania to zaledwie kilka minut, a efekty będą widoczne naprawdę szybko.

Ocet jabłkowy, oliwa z oliwek i… piwo

Kolejny ze sposobów to odżywka, której składnikami są ocet jabłkowy, oliwa z oliwek oraz piwo. Sposób przygotowania jest następujący: W pierwszej kolejności należy wymieszać ćwierć szklanki oliwy z oliwek z identyczną ilością octu jabłkowego oraz z połową szklanki piwa. Tak oto do gotowej mikstury wkładamy nasze paznokcie na czas 15 minut. Pewnie zastanawiacie się teraz jak działa ta odżywka? Piwo pobudza krążenie; zawiera w swoim składzie witaminy z grupy B, a w połączeniu z oliwią z oliwek ma doskonałe właściwości nawilżające.

Zasada działania octu jabłkowego w tym przypadku ma być bardzo prosta, a mianowicie ma on za zadanie zapobiegać grzybicy paznokci. Warto dodać, że piwo nie powinno mieć żadnych dodatków smakowych, gdyż mogą one negatywnie wpłynąć na jego działanie.

Siemię lniane na paznokcie

Kolejny z domowych sposobów na piękne paznokcie to roztwór wzmacniający z siemieniem lnianym. Przygotowanie jest bardzo proste, gdyż wystarczy tylko zalać 2 łyżki siemienia lnianego 0,5 litra gorącej wody, a następnie odstawić wszystko na kilka minut. Po upływie tego czasu możemy zanurzyć nasze paznokcie na 15-20 minut. Celem tej kuracji jest regeneracja zniszczonych dłoni, ale przede wszystkim wzmocnienie płytki paznokcia.

Odżywka z czosnku

Czwarty już sposób to odżywka z czosnku. Aby ją przygotować należy wymieszać z łyżeczką oliwy z oliwek rozgnieciony ząbek czosnku. Następnie nie pozostaje nic innego jak tylko wmasować przygotowany roztwór w płytkę paznokcia. Po upływie 10 minut należy zmyć ją ciepłą wodą. Odżywka ta działa również przeciwgrzybiczo, ale też wzmacnia kruche paznokcie.

Kuracja rozjaśniająca paznokcie

Jeśli zauważyłaś ostatnio, że na Twoich paznokciach na skutek stosowania kolorowych lakierów pojawiły się przebarwienia powinnaś być świadoma tego, że nie powinno się tego tak zostawiać; jednym ze sposobów może być kuracja rozjaśniająca przebarwienia na paznokciach. Polega ona na wcieraniu w paznokcie przez kilka minut. Po zabiegu należy umyć dłonie ciepłą wodą, a następnie nałożyć na nie odżywczy krem do rąk. Najważniejsze jest, aby być systematycznym, najlepiej zabieg ten wykonywać codziennie. Zaledwie po kilku dniach widoczne będą jego pierwsze efekty.

Jak widać sposobów na zdrowe i piękne paznokcie nie brakuje, tylko od nas zależy to, który z nich wybierzemy. Możemy dzięki temu zaoszczędzić naprawdę sporo czasu i pieniędzy.