paznokcie-akryl

Jak dbać o paznokcie akrylowe?

Profesjonalnie wykonane paznokcie akrylowe mogą zdobić nasze dłonie nawet przez okres 4 tygodni. Świetnie sprawdzają się u kobiet, które nie mają możliwości zapuszczenia swoich pazurków, ponieważ zwyczajnie ich płytka jest zbyt słaba. Jednak, aby na długo cieszyć się świetnym wyglądem paznokci z akrylu, warto zadbać o ich odpowiednią pielęgnację po zabiegu. Razem ze specjalistami z evonails.pl przygotowałyśmy kompleksowy poradnik.

Jak dbać o paznokcie z akrylu?

Prawidłowa pielęgnacja paznokci po zabiegu jest niezwykle ważną kwestią, która może zagwarantować ich schludny wygląd. Błędy w ochronie paznokci akrylowych mogą spowodować ich rozdwojenie, złamanie, powstanie bąbelków powietrza, a nawet wytworzenie się bakterii i grzybów.

1. Po nałożeniu akrylu na płytkę paznokcia, przez 7 dni nie wolno wykonywać żadnych czynności związanych z manicure, tj. w żadnym wypadku nie powinno się malować paznokci, ani nawet wycinać czy odpychać skórek. Takie czynności mogą sprawić, że pod tipsy dostanie się powietrze i na ich powierzchni powstaną nieestetyczne bąbelki. Jak więc zadbać o wygląd suchych skórek? Warto smarować je oliwką dla dzieci lub drogeryjną oliwką do skórek, która je nawilży i zmiękczy, a w późniejszym czasie będą łatwiejsze do usunięcia.

2.
Oliwkę dziecinną można również zastosować do smarowania płytki akrylu, dzięki czemu stanie się on bardziej sprężysty i nie będzie pękał.

3. Niewskazane jest samodzielne skracanie paznokci akrylowych za pomocą cążek, a także piłowanie długości i szerokości pilnikiem. Może to przyczynić się do pęknięcia, łamania się płytki i uszkodzenia warstwy materiału.

4. Kobiety noszące tipsy z akrylu powinny zadbać o mycie dłoni mydłem antybakteryjnym, co przyczyni się do zminimalizowania ryzyka powstania bakterii i grzybów, które z kolei mogą wpłynąć na zmianę barwy płytki i powstanie stałych uszkodzeń.

5. Warto pamiętać, aby po każdej kąpieli czy myciu dłoni, dokładnie osuszyć skórę i paznokcie. Akryl nie może posiadać kontaktu z wodą, gdyż może wywołać ona odklejanie się tipsów od płytki, a także stanowić podłoże dla rozwoju bakterii i grzybów.

6. Podczas wykonywania codziennych prac domowych, takich jak zmywanie naczyń, mycie kuchenki czy toalety, konieczne jest zakładanie gumowych rękawiczek. W przeciwnym razie, możemy narazić się na pękanie i odklejanie się paznokci z akrylu.

Powietrze pod akrylem- co zrobić?

Gdy pod płytką paznokcia powstanie nieduże zapowietrzenie, poleca się staranne umycie dłoni za pomocą mydła lub żelu bakteryjnego, osuszenie ich oraz odtłuszczenie paznokci zmywaczem bezwitaminowym, bez acetonu Następnie warto pomalować płytki paznokcia bezbarwnym lakierem. Jeśli pod tipsami powstało duże zapowietrzenie, niezbędna jest wizyta u kosmetyczki.

Paznokcie akrylowe- zmywacz z acetonem

Nosząc paznokcie z akrylu, nie wolno używać zmywaczy z zawartością acetonu. Składnik ten może wpłynąć na zniszczenie i rozpuszczenie się materiału, szybsze odklejanie się tipsów, a także zmiękczenie ich i zmianę konsystencji na „gumową”.

Paznokieć akrylowy odpadł- czy można go przykleić?

Jeśli sztuczny paznokieć odpadnie, nie wolno przyklejać go na własną rękę. Wiele kobiet decyduje się na przymocowanie tipsów z akrylu za pomocą mocnego kleju „kropelka” lub „Super Glue. Niestety takie czynności nie tylko zniszczą akrylowe tipsy, ale również mogą wpłynąć na kondycję tych naturalnych, które po zdjęciu tipsów, nie będą wyglądały efektownie, a proces ich odbudowy będzie dłużył się w nieskończoność.

Co zrobić gdy odpadną paznokcie akrylowe?

W przypadku odklejenia się paznokci z akrylu, nie powinno się odrywać tych pozostałych. W takiej sytuacji, warto wybrać się do kosmetyczki, która za pomocą specjalnych preparatów usunie pozostałości, a także odżywi naturalną płytkę.

Co zrobić gdy paznokieć akrylowy pęknie?

Jeśli sztuczny, akrylowy tips pęknie lub się złamie, również poleca się odwiedzenie salonu kosmetycznego. Kobiety, które pozostawią paznokcie w takim stanie, mogą spodziewać się kontaktu wody z akrylem pod płytką, co z kolei prowadzi do rozwijania się grzyba. Specjalistka zadba o to, aby naprawić powstałe uszczerbki.