Tricki przydatne przy malowaniu paznokci

Malowanie paznokci to nie tylko sposób ma poprawę wyglądu, ale także relaksująca chwila dla siebie. Istnieją przydatne sztuczki i gadżety, które mogą umilić malowanie paznokci nawet tym, którzy za tym nie przepadają.

Baza peel-off lub klej zabezpieczą skórki

Malując paznokcie, trzeba zabezpieczyć skórki i wały okołopaznokciowe przed zamalowaniem. Szczególnie jest to ważne, jeśli chcemy ozdobić paznokcie technika ombre, która ze swojej natury może powodować zabrudzenia. W tym celu warto zabezpieczyć skorki w kolo paznokci specjalna, zdejmowaną baza peel off. Jeśli nie mamy takiej bazy, możemy użyć zwykłego… kleju wikolowego. Klej wysychając zamieni się w gumowatą powłoczkę, którą będzie można łatwo usunąć wraz z nadmiarem lakieru. Klej można sobie przelać także do pustej buteleczki po lakierze i używać zamiast bazy peel-off w wygodny sposób.

Torebka herbaty uratuje złamany paznokieć

Kiedy złamie się paznokieć i nie chcemy obcinać pozostałych, możemy użyć włókniny z torebki od herbaty jako tymczasowego opatrunku. Z torebki należy wyciąć odpowiedniej wielkości plasterek i załatać złamanie używając bezbarwnego lakieru lub kleju do tipsów. Po wyschnięciu kleju, miejsce złamania można zabezpieczyć bezbarwnym lakierem lub warstwą przeźroczystego żelu do stylizacji i malować jak zwykle. Jeśli nie będziemy nadwyrężać paznokcia, taki opatrunek powinien się utrzymać do czasu odrośnięcia paznokcia.

Użyj białej bazy

Jeśli ulubiony kolor jest zbyt jasny i transparentny, możemy podbić jego kolor używając białej bazy podkładowej. Na tle gładkiej bieli każdy lakier będzie bardziej kryjący i bardziej intensywny. Z kolei czarny lakier jest idealną bazą dla wszelkiego rodzaju lakierów brokatowych.

Nakładaj cieńsze warstwy lakieru

Kilka cieniutkich warstw lakieru to zdecydowanie lepszy wybór niż jedna gruba. Ta zasada dotyczy zarówno klasycznych lakierów do paznokci jak i lakierów hybrydowych. Cieńsze warstwy wysychają szybciej i lepiej, dzięki czemu unikniemy odgnieceń. Dodatkowo tak nałożony lakier ma dużo lepszą przyczepność, dzięki czemu jest trwalszy. W przypadku lakierów hybrydowych nakładanie cienkich warstw jest o tyle istotne, że źle utwardzona gruba warstwa hybrydy może wywoływać uciążliwe i groźne dla zdrowia podrażnienia i reakcje uczuleniowe.

Zimna woda wysusza lakier

Kiedy pomalujemy paznokcie zwykłym lakierem do paznokci, możemy zanurzyć je pod kranem z zimną wodą lub w miseczce z wodą i lodem. Zimna woda sprawi, że lakier wyschnie szybciej, przy czym wcale nie wpłynie negatywnie na jego trwałość. Uważajmy jednak, żeby nie wkładać pod wodę zbyt świeżego lakieru, ponieważ strumień wody może zmyć mokrą powłokę.

Zawsze zabezpieczaj wolny brzeg

Ta zasada dotyczy zarówno lakierów hybrydowych jak i klasycznych lakierów do paznokci. Malując paznokieć zawsze pamiętajmy o pomalowaniu pędzelkiem wolnego brzegu i zrobieniu czego w rodzaju „kapturka”. Ten niewielki zabieg znacznie przedłuży trwałość lakieru, ponieważ zapobiegnie wycieraniu się koloru na końcu paznokci a także sprawi, że lakier nie będzie odpryskiwał.