pomalowane paznokcie

Wszystko o paznokciach hybrydowych

Chyba każda kobieta marzyła kiedyś o pięknych paznokciach. Doskonałym sposobem na to może być hybryda. Jeśli jesteś zapracowana i nie masz dla siebie zbyt wiele czasu, taki manicure to bardzo dobry sposób na upiększenie swoich paznokci. Zapewne niejedna z kobiet próbowała już sama bez pomocy fachowców poprawić wygląd paznokci, jednak pomimo dobrych chęci efekty były mizerne. Bywa zazwyczaj tak, że mimo zastosowania nawet najlepszych i najdroższych lakierów efekt utrzymuje się maksymalnie do dwóch dni.

Jak działa hybryda?

Pora na wyjaśnienie idei działania hybrydy na paznokciach. W tej metodzie stylizacji paznokci wykorzystywane jest połączenie dwóch preparatów. Są to żel do manicure i lakier do paznokci.

Sposób wykonania hybrydy

Pewnie zastanawiacie się teraz w jaki sposób wykonuje się ten zabieg? Początek wygląda dokładnie tak samo jak w przypadku klasycznego manicure, czyli należy usunąć skórki oraz powinno nadać się paznokciom odpowiedni kształt oraz długość. Aby uzyskać lepszy efekt można delikatnie spiłować płytkę paznokcia, oczywiście w taki sposób, żeby jej nie uszkodzić. Dla wydłużenia trwałości zaleca się, także odtłuścić płytkę paznokcia.

Po wykonaniu, tych wszystkich czynności na paznokieć nakłada się bazę, a następnie utwardza ją za pomocą lampy UV. Po utwardzeniu bazy nakłada się lakier; 1-2 warstwy w zależności od używanego koloru. Tę warstwę, także należy utwardzić. W kolejnym etapie paznokcie malowane są specjalnym nabłyszczaczem. Na sam koniec lepką warstwę nabłyszczacza zmywa się. W taki oto sposób hybrydowy manicure jest gotowy. Efekt utrzymuje się od 2-3 tygodni. Niestety, jeśli chcemy po upływie tego czasu utrzymać efekt musimy zdecydować się na zabieg ponownie. Główna zaleta tego zabiegu to naturalnie wyglądające paznokcie, które są odporne na uszkodzenia, a lakier nie odpryskuje się. Należy podkreślić to, że zabieg ten jest w stu procentach bezpieczny i nieszkodliwy dla paznokci.

Dodatkowo prawdziwe wielbicielki hybrydy mogą powtarzać go, jak często tylko chcą.

Hybryda – nie dla każdego

Warto wspomnieć też o tym, że zabieg ten niestety nie jest dla każdej kobiety. Jakie są, więc przeciwwskazania? Główne z nich to wszelkiego rodzaju choroby paznokci. Jeśli Twoje paznokcie są kruche oraz podatne na złamania również nie powinnaś decydować się na ten zabieg. Ważne jest to, aby przed wizytą w salonie kosmetycznym bardzo dokładnie obejrzeć swoje paznokcie i sprawdzić czy na płytce paznokcia nie występują:

 • – zagłębienia,
 • – przebarwienia,
 • – bruzdy,
 • – fałdy.

Wymienione powyżej przeciwwskazania, jednak nie przekreślają całkowicie możliwości wykonania zabiegu. Jednak w przypadku takich problemów potrzebne będą dodatkowe, kompleksowe działania, które pozwolą wyeliminować problem. Zaleca się najpierw skonsultować z lekarzem dermatologii w celu podjęcia ewentualnego leczenia.

Dodatkowe informacje o hybrydzie

Warto również przytoczyć kilka najważniejszych informacji o hybrydowych paznokciach:

 • – paznokcie po zabiegu są bardzo trwałe, dzięki czemu efektem można cieszyć się przez naprawdę długi czas,
 • – bezpieczeństwo tej metody zapewnia fakt, pracy na naturalnej płytce paznokcia przez co paznokieć nie ulega uszkodzeniu,
 • – największa wada hybrydy na paznokciach to chyba brak możliwości przedłużania ich,
 • – po zastosowaniu lakieru hybrydowego, na paznokciach można umieścić tylko delikatne zdobienia,
 • – decydując się na ten zabieg nie ma konieczności posiadania długich paznokci, dzięki czemu można zdecydować się na niego, tak naprawdę w każdej chwili,
 • – hybryda na paznokciach ma naturalny wygląd; jest dużo bardziej błyszcząca klasyczne lakiery do paznokci,
 • – zmycie manicure hybrydowego jest możliwe tylko po zastosowaniu specjalnego zmywacza do paznokci na bazie acetonu.

Jak widać manicure hybrydowe nadaje się dla kobiet zarówno tych, które na co dzień dużo pracują dłońmi, i paznokcie narażone są na uszkodzenia jak i, tych mających lekką i przyjemną pracę. Jest to idealny pomysł przed jakąś imprezą. Na pewno paznokcie po zabiegu zrobią na wszystkich ogromne wrażenie.