rece

O czym należy pamiętać organizując ślub?

Każda kobieta jako jeden z najważniejszych dni w życiu postrzega jako najważniejszy. Bez różnicy, czy ma go już za sobą i go wspomina, czy może to jeszcze dopiero przed nią i jedynie wyobraża ona sobie jak będzie on wyglądał. Jednak mało która kobieta przed tym ważnym dniem zdaje sobie sprawę z tego, ile czasu zajmuje jego planowanie i przygotowanie.

Kościół

Wybranie daty to nie wszystko. Należy także załatwić wszelkie formalności. Dobrze jest także pamiętać o naukach przedmałżeńskich zawczasu. Wcale nie musimy decydować się na parafię, w której ślub będziemy brać, można to załatwić np. w większym mieście, w którym mieszkamy.

Wesele

Kiedy planujesz wesele znalezienie odpowiedniego miejsca to wyzwanie. Jednak po znalezieniu najlepszej okazji problemy wcale się nie kończą. Należy jeszcze ustalić wszelkie niezbędne szczegóły jak menu, czas podawania posiłków, usadzenie gości, przygotowanie winietek, rozważenie firmy, która zajmuje się strojeniem sal i jej ewentualne wynajęcie. Jednak to nie wszystko, trzeba znaleźć odpowiedni zespół bądź DJ’a, fotografa lub/oraz kamerzystę, zaplanować, gdzie będą nocować goście, jeśli zajdzie taka potrzeba oraz zakup alkoholu, bo zazwyczaj leży to w gestii pary młodej. Nie należy także zapominać o torcie i ciastach. Niektóre miejsca nie zezwalają na wnoszenie zorganizowanych przez siebie wypieków, tylko stawiają na piekarnie z którą współpracują. Warto mieć to na uwadze i zapytać zawczasu, aby potem nie wynikła z tego problematyczna sytuacja.

Państwo Młodzi

Państwo Młodzi także zawczasu muszą zadbać o swój wygląd. Przede wszystkim zakup odpowiedniego stroju oraz dodatków. Przyszła Panna Młoda ma nieco więcej do zorganizowania – suknia, buty, awaryjne buty na przebranie, odpowiednie dodatki i biżuteria, podwiązka, welon, jakaś narzutka… można tego sporo wymienić. Warto również zawczasu zadbać o fryzjera i kosmetyczkę, jeśli planujemy się do nich udać. Im bliżej wielkiego dnia, tym trudniej będzie znaleźć fachowców, którzy znajdą dla nas czas. Nie należy także zapominać o kwiatach – bukiet dla Panny Młodej oraz drobny kwiatek do butonierki dla Pana Młodego. Pomóc często może przy tym firma, która dekorują salę. Nie wolno jednak zapominać o Panu Młodym – sam garnitur to nie wszystko. Nie należy zapominać o tak podstawowych rzeczach jak garnitur, koszula, krawat lub mucha – wedle uznania czy obuwie. Kiedy natomiast zdecydujemy się na koszulę, której mankiety nie są wyposażone w guziki nie wolno zapomnieć o spinkach. Oczywiście nie wspominamy o podstawach jak pierścionki np. od Zielińskiego.

love

Organizacja

Kiedy już mniej więcej przez to wszystko przebrniemy zostają nam jeszcze drobne sprawy organizacyjne takie jak wybór i rozesłanie zaproszeń czy wybranie pojazdu i jego odpowiednie udekorowanie. Warto także zaplanować zawczasu całą trasę i zadbać o transport dla niezmotoryzowanych gości. Niektórzy także decydują się na takie atrakcje jak fotobudka, pokaz fajerwerków czy wspólne puszczanie lampionów z gośćmi – takie rzeczy również planować i organizować ze sporym wyprzedzeniem.

Organizacja ślubu wcale nie jest tak prostą sprawą. Warto zadbać nie tylko o pomoc partnera, ale również bliskiej przyjaciółki lub kogoś z rodziny, by żaden ze szczegółów nam nie umknął.